همکاری 3i-Print با غولهای چاپ سه بعدی برای پروژه vw caddy3

چاپ سه بعدی ساختار داخلی خودرو

شرکت های Altair، APWORKS، Csi entwick lungs technik، EOS GmbH، GERG و Heraeus ، برای تحقیق و توسعه پلتفرم مهندسی و چاپ سه بعدی فولکس واگن کاددی به 3 i-PRINT پیوسته اند .

ما تا به حال ماشین  های چاپ شده 3D  زیادی دیده ایم، اما اکنون شاهد چاپ سه بعدی ساختار جلویی یک خودرو باهدف نشان دادن فرصت های تکنولوژیی آینده توسط  3i-PRINT  به اتفاق تعدادی ازشرکت های بزرگ در این زمینه  هستیم. 

برای نشان دادن چگونگی فعالیت پلت فرم 3i-PRINT ، شرکت های نامی بزرگی در این پروژه شرکت کرده اند ، طی یک دوره نه ماهه از نظر طراحی، شبیه سازی، بهینه سازی، تولید بر تولید پس از تولید ساختار جلویی سه بعدی مورد بررسی قرار گرفته اند .استیفن هرمان از مدیران ارشد این شرکت بیان کرد: "ما افتخار می کنیم که Caddy را به عنوان نمونه جدیدی از ساختار جانبی توسط پرینت سه بعدی تولید می کنیم و همین اقدام ما نشان می دهد که  استفاده ازپرینت سه بعدی  به ویژه برای صنعت خودرو، امکان پذیر است.

با توجه به روند رو به رشد در زمینه برق در بخش خودرو، 3i-PRINT  می تواند علاوه بر این، نیازهای ساختاری مربوط به ایمنی، عملکرد و راحتی خودرو را تامین کند.

قسمت جلویی چاپ شده به وسیله پرینتر سه بعدی به منظور هدایت جریان هوا و خنک شدن  باتری ها و ترمز به یه سیستم  خنک کننده مجهز شده است.

 نتیجه کار این گروه "نخستین سازه فولادی فلزی، افزایشی تولید شده، یکپارچه در سطح 1 با استفاده از آخرین استانداردهای فنی است". قاب چاپ شده با وزن 3 کیلوگرم وزن دارد و از یک آلیاژ ویژه به نام Scalmalloy، توسط APWORKS تولید شده است.

 برای طراحی جلوی خودرو فعالیت های بسیاری از جمله اسکن  سه بعدی یک VW Caddy واقعی برای بدست آوردن مشخصات مناسب برای طراحی جدید باید صورت گیرد  که به همین منظور شرکتهای بزرگ دیگری برای پیشرفت روند فعالیت به این شرکت شتافتند .

 csi entwicklungstechnik

شرکت خودروسازی آلمانی در زمینه طراحی، ساخت ساختار جلو Caddy مسئولیت اتصال قطعات سه بعدی چاپ شده و ایجاد قاب نهایی  را به عهده داشته است .

 آلتایر

شرکت نرم افزاری مهندسی  آلتایر  برای راه حل های نرم افزاری ، بهینه سازی، شبیه سازی و توسعه ساختار متمرکز شده است.

 APWORKS

 شرکت تابعه ایرباس، با پیشینه ساخت موتورسیکلت با فن آوری چاپ سه بعدی ، مسئولیت اندازه نهایی قطعات 3D را بر عهده داشت که این شرکت دانش خود را از تهیه نسخه های چاپ سه بعدی و تولید افزودنی های واقعی از عناصر ساختاری بدست می آورند.

EOS

EOS متخصص تولید مواد افزودنی صنعتی آلمانی برای چاپ EOS M 400 3D می باشد که این متریال را برای استفاده APWORKS فراهم کرده است.

هرائوس

شرکتی است در زمینه ساخت آلومینیوم با مقاومت بالا برای ساخت اجزا سازنده خودرو همکاری کرده  است.

 Modell- und Formenbau Blasius Gerg

شرکت آلمانی خودروسازی، مونتاژ قاب و پردازش تک اجزاء را به عهده داشت.