نخستین کفش های چاپ شده با پرینتر سه بعدی با همکاری ستاره های بسکتبال NBA

رونمایی از کفش بسکتبال پرینت سه بعدی

برند PEAK تولید کننده لباس ورزشی چینی از اولین جفت کفش بسکتبال چاپ شده سه بعدی خود رونمایی کرد. کفش های ورزشی چاپ شده 3D چند روز پیش در کنفرانس مطبوعاتی 2017 PEAK China Tour به دوایت هوارد ستاره بسکتبال NBA ارائه شد.

شرکت PEAK در ماه مه سال جاری، اولین کفش های کتانی "Future" تولید  شده به وسیله چاپ سه بعدی را رونمایی  کرد این محصول نه تنها یک پیشرفت برای  شرکت PEAK به عنوان یک شرکت تولید کننده محسوب میشود ، بلکه پیشرفتی در تولیدکفش های آینده  بازار چین می باشد.

در رویداد PEAK  دوایت هوارد، بازیکن  تیم بسکتبال شارلوت از نسل جدید کفش هایی که برای او با فن آوری چاپ سه بعدی طراحی و ساخته شده حمایت کرد، نسل جدید کفش های هاوارد  در نوع به نمایش درآمد، یک جفت قرمز که چاپ سه بعدی نبوده و یک جفت سفید که دارای قطعات چاپ شده سه بعدی  است  در این میان توجه ما به وضوح به سمت کفش های 3D شرکت PEAK جلب می شود . کفش های ساخته شده دارای ساختار یکپارچه 3DTPU است به طوری که دیواره های جانبی میانه کفش از یک ساختار ارتعاشی تهیه شده است.

چاپ 3D به طراحان کفش اجازه می دهد تا امکانات جدید و نوآورانه طراحی کفش را کشف کنند، کفش ها با استفاده از تکنولوژی چاپ سه بعدی لیزر (SLS) تولید می شوند.هاوارد اظهار داشت: "این کتونی ها بسیار بهتر از کفش های قدیمی بسکتبال هستند." به طوری که احساس کردم که صفحات سه بعدی چاپ شده و دیوارهای جانبی ارتعاشی در این کفش راحتی بیشتری نسبت به کتونی های قبلی دارد و ممکن است در آینده، کفش های بسکتبال چاپ شده 3D، که بر اساس تحقیق و توسعه  طراحی وتولید شده توسط شرکت PEAK، جایگزین کتونی های قدیمی بسکتبال شده و در طول رقابت های NBA. " مورد استفاده قرار گیرد.البته بدان معنی نیست که این کفش های مورد آزمایش و قضاوت قرار نمی گیرند و همچنان نیازمند تحقیق در اینباره می باشند.

مدیر کل PEAK گفت:  تولید این کتونی بسکتبال به عنوان یکی از تکنولوژی های پیش تولید و پردازش جدید، چاپ سه بعدی اهمیت زیادی برای مارک های ورزشی چینی و استراتژی 2025 در کشور دارد ، هدف ما تبدیل PEAK به نام تجاری حرفه ای از طریق نوآوری و گسترش مداوم به بازارهای بین المللی حرفه ای در جهان است.

PEAK ابتدا سه سال قبل تحقیق و توسعه را با استفاده از تکنولوژی های چاپ 3D برای کفش های خود آغاز کرد ، زمانی که اولین چاپگر 3D خود را خریداری کرد. از آن به بعد روش های بسیاری برای استفاده از تکنولوژی برای ایجاد زیبایی و بهبود عملکرد به محصولات خود پیدا کرده است. با انتشار دومین محصول کفش چاپ  3Dخود،اعلام کرد قصد دارد از چاپ 3D برای تعداد بیشتری از محصولات استفاده کند.