یک نکته مهم در رابطه با کاربری پرینتر سه بعدی

آیا کار با پرینتر سه بعدی سخت است ؟

اطلاق نام پرینتر به پرینترهای سه بعدی شاید درست باشد و شاید هم غلط ! تصوری که مخاطب از پرینتر های معمولی با قابلیت چاپ بر روی کاغذ دارد بسیار ساده و راحت است : ارسال دستور پرینت به پرینتر و تحویل فوری یک صفحه پرینت شده پر رنگ و لعاب. اما در پرینترهای سه بعدی فرآیند اندکی ! متفاوت است .

در مرحله اول باید توجه داشت که پرینت سه بعدی یک فرآیند است که مراحل متعددی را در برمیگیرد . نخست طراحی مدل سه بعدی است که اگر آشنا به طراحی سه بعدی نباشید کمی دچار دردسر خواهید شد.بنابراین این نکته را در نظر داشته باشید که حدالمقدور خودتان را بامحیطهای نرم افزارهای سه بعدی آشنا کنید و از دانستنیهای پایه در طراحی سه بعدی استفاده نمایید.

در مرحله بعدی مدل طراحی شده وارد یک نرم افزار واسط جهت تبدیل به کدهای قابل پرینت توسط پرینتر می شود. این نرم افزارها به طورکلی اسلایسر نامیده می شوند که تنظیمات مربوط به پرینت شامل مواردی چون سرعت پرینت، اندازه نازل ، میزان پرشوندگی قطعه، ضخامت دیواره و ... در این نرم افزارها تنظیم می شوند.

در مرحله سوم شما شروع به کار با دستگاه پرینتر می نمایید . این کار با انتقال کدهای گرفته شده از نرم افزار اسلایسر شروع و باجدا نمودن قطعه پرینت شده از صفحه ساخت اتمام می یابد. توجه داشته باشید که پرینتر سه بعدی دستگاهی است که نیاز به یک تکنسین پرینت دارد بنابراین در هنگام خرید پرینتر سه بعدی خودتان را آماده ورود به یک دنیای جدید کنید . می توان پرینترها را با دستگاههای CNC  مقایسه نمود با این تفاوت که در دستگاههای سی ان سی ایجاد قطعه با روشهای کاهشی مواد صورت می گیرد و پرینترهای سه بعدی مواد به صورت افزایشی و لایه به لایه ، نمونه نهایی راایجاد می کنند و در ضمن این کار را نیز به آهستگی انجام می دهند و سرعت پرینت آنها قابل مقاسه با پرینترهای کاغذی نیست .

در هنگام خرید پرینتر به این نکته توجه داشته باشید که شرکت ارائه کننده پرینتر حتما از لحاظ آموزش اولیه و پشتیبانی آموزشی توانایی لازم را داشته باشد و اگر به این موارد توجه نداشته باشید و یا شرکت ارائه کننده به تعهدات آموزشی خود عمل نکند فقط صاحب دستگاهی خواهید شد که به عنوان گوشه ای دکور منزل یا کارگاه از آن استفاده خواهید نمود ! که البته اگر دستگاه شما طراحی ظاهری مناسبی هم نداشته باشد از این امکان نیز محروم خواهید بود.

روغن های گرم 2 روغن های مخصوص 3