اسکنر سه بعدی همراه !

تبدیل گوشی تلفن همراه و یا تبلت به اسکنر سه بعدی

یکی از ابزارهایی که در کنار پرینترهای سه بعدی مورد استفاده قرار می گیرد، اسکنر سه بعدی است و با استفاده از این ابزار به راحتی می توانید تمامی اشیاء سه بعدی فیزیکی را دیجیتالی نموده و پرینت سه بعدی بگیرید. ولی تهیه اسکنر سه بعدی با کیفیت بالا نیازمند صرف هزینه زیاد است چرا که این نوع اسکنرها بیشتر در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند.

این نرم افزار یک اسکنر سه بعدی واقعی نمی باشد و تنها از یک تکنیک بسیار ساده جهت تولید فایلهای سه بعدی استفاده می نماید. جهت استفاده از این اسکنر مجازی، نیازمند پرینت یک صفحه شطرنجی سیاه و سفید هستید که خود نرم افزار آن را در اختیار کاربر قرار می دهد. تنها کافیست آن را پرینت نموده و در زیر مدلی که قصد اسکن سه بعدی آن را دارید قرار دهید. با اجرا نمودن نرم افزار، پیرامون مدل گنبدی ظاهر می گردد که پروسه اسکن را نمایش می دهد. با پیروی از دستورالعمل های موجود می توانید مدل دیجیتالی مدل را داشته باشید. توجه داشته باشید که می بایست تمامی قسمتهای گنبد بطور کامل تکمیل گردند تا مدل بطور دقیق ایجاد گردد.با ایجاد مدل دیجیتالی سه بعدی، می توانید آن را با استفاده از ابزارهای موجود در نرم افزار ویرایش، بهینه سازی و تغییر دهید. همچنین می توانید نوشته، طرح و یا لوگو به مدل اضافه نمائید. لازم به ذکر است که جهت خروجی گرفتن از مدل می بایست هزینه ای را از طریق خود اپلیکیشن پرداخت نمائید. با پرداخت هزینه، مدل از حالت قفل خارج شده و می توانید آن را پرینت سه بعدی نمائید.

وب سایت مرجع : www.qlone.pro

 

بازار تکنولوژی سه بعدی به صورت انفجاری در حال رشد است و افراد بسیار زیادی به دنبال ابزاری هستند که بتوانند با استفاده از آن مدلهای دیجیتالی سه بعدی با کیفیت تهیه نمایند و در این میان اپلیکیشن های گوشی های همراه و یا تبلت طرفداران بسیار زیادی دارد. به همین منظور، اپلیکیشن جدیدی به نام Qlone معرفی شده است که گوشی تلفن همراه را تبدیل به اسکنر سه بعدی با کیفیت می نماید. این اپلیکیشن رایگان بوده و استفاده از آن بسیار راحت می باشد و از دوربین تلفن همراه جهت عکس برداری و اسکن استفاده می نماید. 

اپلیکیشن Qlone در حال حاضر تنها بر گوشی های تلفن همراه با سیستم عامل iOS عرضه شده است و بزودی نسخه اندرویدی آن نیز عرضه خواهد شد. این نرم افزار توسط یک شرکت به نام EyeCue Vision Technologies عرضه شده است که پیش از این در زمینه ساخت محصولات کودکان فعالیت داشت. بر طبق اظهارات رئیس این شرکت، این ابزار بدین جهت طراحی و ساخته شده است که دیگر نیازی به ابزارهای پیچیده و گاهاً گرانقیمت جهت تولید یک فایل سه بعدی دیجیتالی نباشد و هر کسی بتواند با استفاده از آن مدل سه بعدی مورد نظر خود را تولید نماید.

روغن های مخصوص 3