انواع روش چاپ
بزن بریم

چاپ هیدروگرافی

گذری کوتاه و مفید درباره چاپ هیدروگرافی

چاپ هیدروگرافی :

هیدروگرافی چیست ؟ هیدروگرافیک یا چاپ هیدروگرافی فرایند پیچیده ای ندارد و دستگاه هیدروگرافی از یک وان تشکیل میگردد که قابلیت چرخش آب را داشته باشد ، این دستگاه با نام های وان هیدروگرافیک ، دستگاه هیدروگرافیک ، حوضچه هیدروگرافیک ، کربو هیدرات ، واترترانسفر ، چاپ آبی ، چاپ غوطه وری ، چاپ انتقال آب ، تصویربرداری انتقال آب ، فرو بردن آبی شناخته شده است .
با آیومگ همراه شوید تا آگاهی شما را نسبت به چاپ هیدروگرافی افزایش دهیم ، این پست تنها در جهت ایجاد آگاهی میان افراد جویای کار میباشد تا به دام شرکت های کلاهبردار و سود جو که در زمنیه فروش دستگاه های چاپ هیدروگرافی با قیمت های کاذب فعالیت دارند نیوفتاده و سرمایه خود را هدر ندهند .

تاریخچه هیدروگرافی ( هیدروگرافیک ) :

Hydrographics ( تلفظ : هایدروگرافیگز ) زمان ثبت اختراع هیدروگرافی به سال 1982 در ایالات متحده باز میگردد ، روند اختراع آن نامشخص میباشد اما نام فردی که آن را ثبت اختراع کرده است Motoyasu Nakanishi میباشد . در ابتدای امر چاپ هیدروگرافی برای رنگ آمیزی تجهیزات استتار نظامی کاربرد داشته است و تا یک دهه گذشته کمتر کسی نسبت به این نوع پوشش شناخت کافی داشته است .

فرایند چاپ هیدروگرافی :

در روش های سنتی اگر شما میتوانستید محلول رنگ را بر روی آب شناور کنید و سپس جسم را در درون آن فرو ببرید عمل هیدروگرافی انجام میگرفت . در حال حاظر و با پیشرفت تکنولوژی پاشش رنگ بر روی آب جای خود را به فیلم های پیش ساخته شده داده است که با غوطه ور کردن آن در آب فیلم حل میگردد و رنگ مد نظر بر روی آب باقی میماند .

ساخت فیلم هیدروگرافی فرآیند پیچیده ای ندارد و در گذشته با استفاده از دستگاه روتوگراور اقدام به چاپ بر روی پلی وینیل الکل مینماید و در اکثر مواقع پلی وینیل الکل در بازار براحتی یافت میگردد و دقیقا مشابه رول های کاغذ میباشد ( دستگاه قدیمی تر ساخت فیلم هیدروگرافی چیز عجیبی نیست و شما آنها را در صنعت چاپ روزنامه به وفور دیده اید اما برخی از شرکت های فروشنده فیلم های چاپ هیدروگرفی آن را فرآیندی پیچیده و پر هزینه به شما معرفی میکنند تا جایی که در تماس تلفنی با یکی از شرکت های سازنده هزینه خرید دستگاه ناشناخته خود را همراه با کاغذ چاپ بالغ بر 150 میلیون تومان تومان ارزیابی کردند ! )

در حال حاظر دستگاه های چاپ دیجیتال برای این کار طراحی شده است و شما براحتی با استفاده از یک کامپیوتر + دستگاه چاپ + کاغذ پلی وینیل الکل و یک وان آب میتوانید براحتی تمام فرآیند مربوط به چاپ را انجام دهید . این همان چیزیست که شرکت های فروشنده فلیم هیدروگرافی از شما پنهان میکنند و تهیه فیلم را کاری بلند مدت و پرمشقت بازگو میکنند .

این مورد نیز همچون مبحث آبکاری فانتاکروم در دست شرکت هایی افتاده است که بشدت به دنبال منافع خود و کسب سود مضاعف به علت ناآگاهی افراد میباشند تا با ایجاد بازاری بسته برای خود فرصت ایجاد نمایند .

نکته : فیلم هیدروگرافی بر روی پلی وینیل الکل (PVA) پرینت گرفته می شود و بسیار به رطوبت و درجه حرارت حساس است ، شرایط انبارداری آن باید مناسب باشد تا پایداری و طول عمر بالایی داشته باشند .

دستگاه های و مواد مورد نیاز جهت هیدروگرافی :
دستگاه چاپ هیدروگرافی چیز عجیبی نیست برای چاپ از یک پرینتر + کاغذ + ظرف آب استفاده میگردد .

در صورت تهیه پرینتر و کاغذ پلی وینیل الکل PVA 90 درصد کار انجام شده است و حوضچه آب تنها در موارد چاپ صنعتی نیاز به هزینه کرد دارد که آب هم با سفارش به کانال ساز محل و تهیه یک پمپ آب براحتی قابل حل میباشد .

 
 

برای آموزش روش چاپ هیدروگرافی ، ساخت فیلم و تهیه پرینت هیدروگرافی با مدیریت سایت تماس بگیرید.

php echo do_shortcode('[wpforms id="2127"]');?>

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *